KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 11811361
nr 1181 1361
Sandro Chia
(f. 1946), Italien
Carborundumetsning, Dans. Signerad, numrerad 39/50, bladets mått: 135x98 cm
Sandro Chia, född 1946, italiensk målare och skulptör.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 7 maj 2018
kl 18:23:02
2.000 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
Kunglig Dansk (Royal Copenhagen)